Який хліб корисно їсти?

Який хліб корисно їсти?

Хліб завжди займав особливе почесне місце на столі. До хліба з дитинства виховувалося бережне ставлення. Ми знаємо, що «хліб – усьому голова» і, коли «не буде хліба, не буде й обіду». Але останнім часом все частіше можна почути про шкоду хліба, про необхідність обмеження кількості вживання хліба. Тому сьогодні ми вирішили з’ясувати, чи насправді хліб шкідливий і, чи можна їсти магазинний хліб.

Зрозуміло, що технології, за якими випікають сьогодні хліб в пекарнях суттєво змінилися. Удосконалилися не лише рецептури, зробили свій внесок також і спеціалісти в сфері харчової хімії.

Як відомо, майже весь хліб, який можна сьогодні придбати в магазинах, є дріжджовим. Дуже часто можна почути про те, що дріжджі є шкідливими для здоров’я людини. Мовляв, такі дріжджі можуть спровокувати появу алергії, дисбактеріоз, а також спричинити зниження захисних функцій організму. Однак насправді після випікання хліба живих дріжджів в ньому залишитися не може, тому не правильно говорити про те, що дріжджі потрапляють в організм з дріжджовим хлібом і продовжують розмножуватися. На сьогоднішній день науково не підтверджено шкоду сухих дріжджів. Але це зовсім не означає, що білий хліб принесе користь нашому здоров’ю.

Який хліб корисно їсти?

Основою будь-якого хліба є мука. В народі прийнято вважати, що найкращим є хліб, випечений з муки найвищого сорту. Однак насправді при виробництві муки найвищого сорту зникають всі поживні речовини. А хороший хліб цінується саме за вміст великої кількості поживних речовин та вітамінів.

Не принесуть ніякої користі нашому організму і ті добавки, які використовуються виробниками для того, щоб хліб повільніше черствів, а також консерванти.

Для того, щоб хліб приносив тільки користь, потрібно знати, який хліб варто купувати і як його їсти. Насправді асортимент хліба в магазинах нашого міста приємно дивує своєю різноманітністю. Кожен покупець може вибрати буханку хліба за смаком та за ціною. Медики ж рекомендують купувати хліб грубого помелу, адже в такій муці зберігається найбільше поживних речовин, які так потрібні нашому організму. Для тих, хто сумнівається, чи варто купувати дріжджовий хліб, є можливість придбати без дріжджовий хліб на заквасці. Зрозуміло, що найбільш корисним буде хліб, приготовлений власними руками. Ви самі знаєте, що кладете в таку випічку, а, значить, можете бути впевнені у її якості. На сьогоднішній день можна придбати в магазинах електроніки хлібопічки, які зроблять процес випікання хліба максимально легким і швидким. Правда, варто зазначити, що випікання хліба вдома – це задоволення не з дешевих.

Який хліб корисно їсти?

Вибираючи хліб в магазині, беріть ту буханку, на поверхні якої немає тріщин та чорного нагару. Також звертайте увагу на етикетку, де обов’язково має бути вказано склад та інформацію про виробника.

Як правильно їсти хліб?

Ніколи не їжте хліб гарячим. Частіше вживайте цільнозерновий хліб і хліб з висівками. Не варто вживати білий хліб разом з жирними стравами. М'ясо, каші та картоплю їжте без хліба. Хліб є досить калорійним, тому варто обмежити його вживання тим людям, які намагаються схуднути. І на останок не забувайте, що не можна їсти хліб, на якому вже почала утворюватися пліснява.