Проблема ожиріння торкнулася українців

Проблема ожиріння торкнулася українців

Нещодавно Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) оприлюднила дані, які демонструють рівень поширення ожиріння серед чоловіків і жінок в усьому світі.

Чому проблема ожиріння вважається надзвичайно важливою? За оцінками медиків при вираженому ожирінні середня тривалість життя зменшується на 15 років. Причиною смерті є хвороби, які виникають внаслідок ожиріння та порушення обміну речовин.

Відповідно до прийнятих норм, якщо в людини індекс маси тіла (щоб визначити ІМТ, потрібно масу тіла поділити на зріст у квадраті, у метрах) дорівнює 25-30, то в неї є надлишкова вага, а якщо ІМТ вище 30, то це вже ожиріння (30-35 – перша стадія ожиріння, 35-40 – друга стадія, вище 40 - третя).

За даними ВООЗ, найбільше проблема ожиріння торкнулася таких країн, як США, Канада, Туреччина, Лівія, ОАЕ, Самоа, Фіджі. Близько 20 відсотків українців теж страждають від ожиріння, а більше половини населення України має проблеми з зайвою вагою. Цей показник не можна назвати критичним, проте ця інформація повинна стати основою для роздумів. Найбільше гладких людей живе в Донецькій, Полтавській, Запорізькій, Херсонській і Миколаївській областях, тоді як у Львівській, Івано-Франківській, Київській, Волинській та Черкаській областях переважають люди з нормальною вагою.

Варто розуміти, що основна небезпека ожиріння полягає не в тому, що кардинально змінюється зовнішність людини. Набагато не безпечнішими є ті ускладнення, які зайва вага провокує. Страждає серцево-судинна система, печінка, підшлункова, погіршується імунітет. Повні діти вже до першого класу нерідко мають цілий "букет" захворювань.

Щоб позбутися зайвої ваги, потрібно вести правильний спосіб життя, багато рухатися і харчуватися лише корисною їжею. У більш складних випадках варто звернутися за допомогою до лікарів.

Загалом варто сказати, що з 1980 року в усьому світі кількість людей з надлишковою вагою зросла вдвічі.

У доповіді зазначається: "Рівень ожиріння зростає у всіх країнах. Більше півтора мільярда людей у світі страждають від ожиріння". Всесвітня організація охорони здоров'я стверджує, що ожиріння приводить до смерті близько 3,4 млн. людей в рік.