Створено кухонну машину майбутнього

Створено кухонну машину майбутнього

Досягти високого рівня кулінарної майстерності на кухні не просто. Перемішування, регулювання температури, додавання інгредієнтів - все це базові навички для будь-якого шеф-кухаря, який присвятив цій справі своє життя. Однак вчені вважають, що з цією роботою успішно можуть справитися роботи.

За словами розробників з компанії Moley Robotіcs, комерційна версія машини з’явиться на ринку в 2017 році - і тоді користувачі зможуть вибрати будь-який з 2000 закладених у неї рецептів зі свого смартфону і робот сам приготує обрану страву. Якщо робот виявиться успішним, це означає, що нам буде досить нажати кнопку на телефоні - і їжа буде приготовлена без нашої участі і до потрібного нам моменту. Всі деталі і компоненти в цій автоматизованій кухні були розроблені з нуля. Це дозволяє роботу точно підбирати і використовувати будь-які інструменти, перемішувати інгредієнти і регулювати температуру вогню на плиті.

Для створення роботизованих рук було використано 20 моторів, 24 суглоба і 129 сенсорів, щоб відтворити той же діапазон рухів, який доступний людині. Сам процес приготування був записаний у спеціальній 3D-студії, щоб точно скопіювати кожен рух професійного шеф-кухаря. Потім рухи були переведені в алгоритми, які можуть бути відтворені роботом.

Варто зазначити, що це не перший робот, який був створений для роботи на кухні, але його творці заявляють, що це перша повністю автоматизована кухонна система. Кінцевою метою розробників є організація магазину додатків, який дасть змогу усім, хто придбав систему, скачувати нові рецепти і інструкції для свого електронного шеф-кухаря.