Вибір мультиварки: огляд ринку

Вибір мультиварки: огляд ринку

Для кожної людини на сьогоднішній день актуальним є питання браку часу. Активний темп життя змушує нас забувати про важливість регулярного харчування здоровою їжею. З огляду на це досить привабливо виглядають пропозиції магазинів щодо придбання мультиварок, повідомляє портал нашого міста. В цій статті ми розповімо вам детальніше про основні характеристики мультиварок, зробимо коротенький огляд ринку. Таким чином, ви зрозумієте, як правильно вибирати мультиварку, яку модель варто купити і чи взагалі можна вважати придбання цього пристрою вдалою тратою коштів.

Мультиварка дає змогу швидко та без проблем приготувати їжу. Це означає, що вам не доведеться стояти біля плити, ви можете закинути всі необхідні інгредієнти, включити мультироварку і забути про неї на декілька хвилин. Мультиварку, без сумніву, можна назвати корисною на кухні, адже вона може повністю замінити плиту, духовку, пароварку, тощо. Мабуть, саме тому цей пристрій дуже часто купують на подарунок мамі, сестрі, дружині чи бабусі. Варто сказати, що навіть чоловіки, які живуть самі, не відмовляться від такого чудового сюрпризу і будуть приємно здивовані, наскільки легко можна готувати смачну їжу.

Не важливо, купуєте ви мультиварку для себе чи плануєте її подарувати, потрібно вміти правильно вибирати цей пристрій і знати, на які характеристики варто звертати увагу.

Що таке мультиварка?

Мультиварка – це кухонний пристрій, який фактично представляє собою каструлю з антипригарним покриттям, яка працює від електрики. В нижній частині пристрою знаходиться дисковий нагріваючий елемент. Завдяки вбудованому процесору є можливість вибирати одну з програм приготування їжі.

Як вибрати мультиварку?

На сьогоднішній день на ринку представлено величезну кількість мультиварок від різних виробників. Щоби розібратися у всій цій різноманітності, варто знати, на що потрібно звертати увагу.

Матеріали

Зверніть увагу на корпус пристрою. Він може бути виготовлений з пластику або металу. Більш дешеві моделі, як правило, мають пластиковий корпус. Перевагою пластику є його легкість, а недоліком – швидке зношування і характерний запах. Що стосується металу, то він є більш довговічним і, відповідно дорожчим.

Варто знати також, що чаші в мультиварках можуть бути різними. Виділяють чаші без покриття, чаші з тефлоновим покриттям, з антипригарним і керамічні чаші. Чаша без покриття ідеально підходить, якщо ви будете використовувати режими «тушкування» і «приготування на пару». Тефлон має досить хороші антипригарні особливості, просте його легко можна пошкодити. Антипригарні чаші варто обирати в тому випадку, якщо основу вашого меню будуть складати смажені та печені страви. Кераміка є досить безпечною та довговічною, але «боїться» перепадів температури.

Об’єм чаші

Ця характеристика є дуже важливою і на неї варто звертати увагу. Загалом ви можете знайти мультиварки з чашами від 2 до 6 літрів. Для невеликої сім’ї з двох людей рекомендується купувати мультиварки з чашею об’ємом 2-3 літри. Якщо ваша сім’я складається з 3-4 людей, то для вас ідеальною буде чаша об’ємом 4-5 літрів.

Потужність

Потужність може варіюватися від 400 Вт до 1000Вт. Чим більша чаша, тим більшою, як правило, є потужність.

Панель управління

Панель може бути сенсорною або на кнопки. Обирати, що краще, потрібно вам, виходячи з особистих міркувань і переваг.

Зручність у користуванні

Чаша повинна легко вийматися з мультиварки. Також перевірте, чи добре і надійно закривається верхня кришка. Експерти рекомендують купувати мультиварки, в яких верхня кришка є знімною, адже її легше можна буде помити. Також зверніть увагу на наявність контейнеру для конденсату. Зручними у користуванні є мультиварки, які оснащені довгим шнуром, адже не завжди вдається розмістити пристрій поблизу розетки.

Комплектація

У комплект, як правило, входить інструкція, книга рецептів, мірний стакан, ложка і посудина для приготування на пару. Зверніть увагу на якість аксесуарів. Також важливо, щоб книга рецептів містила страви, адаптовані до української кухні.

Функціонал мультиварки

Щоби дізнатися, що «вміє» мультиварка, подивіться на режими. Як правило, є такі стандартні режими як «Каша», «Приготування на пару», «Випічка», «Смаження», «Варка», «Тушкування». Якщо у вашій сім’ї є маленькі діти, то не зайвими будуть функції «Молочна каша» та «Йогурт». Зверніть увагу, чи є можливість від термінування старту приготування та функція підігрівання готової їжі. Для багатьох господинь важливою є функція «Мультиповар», яка передбачає можливість самостійно регулювати час та температуру.

Яку мультиварку купити?

Якщо ви завітаєте в будь-який магазин, ви одразу з ж звернете увагу на те, що виробників мультиварок є дуже багато. З огляду на це вибрати і купити мультиварку стає ще важче. Щоб допомогти вам, ми підготували огляд найбільш популярних моделей та виробників мультиварок.

Найчастіше на прилавках магазинів можна побачити такі бренди: Moulinex, Panasonic, Philips, Gorenje, Redmond, Delfa, DEX, Scarlett, Rotex, Polaris, Shivaki, Vitek, Saturn, Le Chef. Вартість мультиварки залежить від популярності бренду, наявного функціоналу, об’єму чаші, тощо. За найдешевші моделі доведеться заплатити 400-500 гривень, а вартість найдорожчих може становити більше 3 тисяч гривень (станом на 17.12.2014).

Мультиварки Редмонд (Redmond)

Redmond – це американський виробник з найбільшим асортиментом на нашому ринку. Мультиварки Redmond - одні з найкращих з точки зору технічного оснащення. На думку багатьох, ці мультиварки мають найкраще співвідношення функціонал\ціна\якість. Найчастіше люди купують такі моделі: REDMOND RMC-M110, REDMOND RMC-M45011, REDMOND RMC-M90, REDMOND RMC-PM190.

Мультиварки Філіпс (Phіlіps)

Компанія Phіlіps випускає кухонну техніку, яка відповідає всім необхідним вимогам. Мультиварки Phіlіps мають всі зазначені вище режими, дисплей, змінні чаші, корпус з нержавіючої сталі, мікропроцесорне керування. Найчастіше люди купують такі моделі: Philips HD 3036, PHILIPS HD 3067, Philips HD2173, PHILIPS HD 2178, PHILIPS HD 3058. Відгуки покупців підтверджують, що всі ці моделі володіють достатньо високим рівнем якості.

Мультиварки Поларіс (Polarіs)

Мультиварки цієї фірми досить широко представлені в Україні. Характеристики цих пристроїв також відповідають основним вимогам, а найголовніше - мають антипригарне покриття, функції звукового сигналу, електронний тип керування, термоізольовані стінки. Найбільшою популярністю користуються такі моделі: POLARIS PMC-0527D, POLARIS PMC-0519D, Polaris PMC 0514AD.

Мультиварки Панасонік (Panasonіc)

Мультиварки від цієї фірми давно зарекомендували себе з найкращої сторони. Всі моделі мають достатньо велику потужність, таймер, режим підігріву до 24 годин, мікропроцесорне керування, антипригарне покриття в кілька шарів, регулювання температури, велику кількість програм. Якість виконання також не викликає запитань. Найбільшою популярністю користуються такі моделі: PANASONIC SR-TML510LTQ, PANASONIC SR-TMH18, Panasonic SR-TMH181HTW. І ще одне, саме Panasonіc винайшли мультиварку!

Мультиварки Мулінекс (Moulіnex)

Ця фірма пропонує багато моделей на вибір. Деякі моделі підтримують можливість одночасного приготування декількох блюд. Зміст програм, вкладених у систему керування, відповідає найвищим вимогам. Найбільшою популярністю користуються такі моделі: MOULINEX CE501132, MOULINEX CE503132, MOULINEX CE7011, Moulinex MK705132.

Мультиварки Декс (Dex)

Ця фірма зарекомендувала себе як виробник бюджетної техніки з досить високою якістю. Мультиварки Декс можуть конкурувати з будь-якими іншими брендами. Найбільшою популярністю користуються такі моделі: DEX DMC-55, DEX DMC-65, DEX DMC-67.

Де купити мультиварку?

На сьогоднішній день купити мультиварку можна в інтернет-магазині або в звичайному магазині оффлайн. Як правило, інтернет-магазини пропонують нижчі ціни. Однак все ж варто порівняти ціни і в популярних мережевих магазинах, які дуже часто проводять різноманітні акції та пропонують вигідні знижки.

Сподіваюся, що після прочитання цієї статті, ви зрозуміли, як правильно вибирати мультиварки і яку модель варто купувати. Гарних вам покупок!