Великодній марафон у містах України

Великодній марафон у містах України

Напередодні Великодня всі українські міста готуються до свята. Про те, як святкуватимуть Пасху у Львові ми вже писали. А зараз хочемо трохи розповісти і про інші міста.

В Києві пройде фестиваль «Писанковий рай». У рамках свята планують встановити відразу два рекорди України. За словами організаторів, у святкові травневі дні планують виготовити вінок довжиною 30 метрів, декорований квітами і великодніми писанками. Для унікального дизайну планують використовувати 9000 писанок і близько 10 тисяч троянд. Крім того, організатори збираються прикрасити парк біля Театру імені І.Франка 50 тисячами писанок.

У Полтаві встановили гігантську писанку. Акція проводиться в рамках загальноміського фестивалю «Великодня писанка». Величезна писанка, що складається з більше тисячі маленьких, була встановлена 29 квітня в Полтаві, на Театральній площі.

Кожен полтавець міг стати творцем цієї гігантської Великодньої писанки, адже вона має 1,60 метрів у висоту, більше 1 метра в діаметрі, а складається з більше 1000 писанок. Крім того, багато навчальних закладів в рамках даного заходу зроблять презентації у великодній тематиці. Хочете більше дізнатися про святкування у Полтаві? Тоді відвідайте популярний сайт Полтавы mycity.poltava.ua і будьте в курсі всіх актуальних новин та подій міста!

На Донеччині спечуть рекордну паску. Попереднє рекордне кулінарне творіння було виготовлено в Ялті і важило дві тонни. До свята Воскресіння Христового у місті Харцизьк Донецької області планують встановити пасхальний рекорд і спекти гігантську паску заввишки в 2,5 метра і вагою 2 , 5 тонни. Її зберуть з величезної кількості пасок, приготовлених за традиційним рецептом. Один шар буде важити приблизно 200 кілограмів. На приготування рекордної паски витратять півтори тонни борошна, майже дві тисячі яєць, 200 кілограмів родзинок і півтонни цукру, - підрахували місцеві пекарі. Процес приготування незвичайної паски благословив священик. Побачити і спробувати кулінарний шедевр можна сьогодні, 3 травня.

Також повідомляємо, що місто Ужгород прикрашає величезна ювелірна писанка.