У Львові збудують "зелену" зупинку

У Львові збудують "зелену" зупинку

Як повідомляє прес-служба Львівської міськради, в нашому місті незабаром може з’явитися «зелена зупинка», на даху якої висадять квіти.

Екологічна ситуація у Львові потребує занепокоєння, на думку екологів. За останнє десятиліття в нашому місті середньомісячна температура повітря, у порівнянні з періодом 1961-1990 років, підвищилася на 1,1 градуса. Причин безліч, наприклад - зменшення кількості зелених насаджень у центрі міста. Разом з тим, з кожним роком на львівських дорогах з'являється все більше автомобілів, а це призводить до загазованості атмосфери.

Учасники конкурсу молодіжних проектів "Lvіv Young Project" розробили проект реконструкції зупинки на вул. Дорошенко, основна мета якого мінімізувати негативні кліматичні зміни. Інноваційна зупинка за своїм зовнішнім виглядом нагадуватиме «зелений острівець».

Ця зупинка поки не має аналогів по всій Україні. Приблизний бюджет проекту - 20 тисяч гривень. Інноваційна зупинка буде збудована на основі старої конструкції зупинки. Творці проекту планують демонтувати дах, встановити додаткові опори і водовідводи зайвої води. На даху зупинки будуть рости сукуленти, які не вимагають великої кількості вологи. Також буде встановлено сонячні батареї, які влітку даватимуть енергію для зарядки мобільних телефонів, а взимку - для підсвічування і підігріву рослин.

Наразі не відомо остаточно, коли розпочнеться будівництво «зеленої» зупинки.