Будинки з дерева чи цегли: що обирають українці?

Будинки з дерева чи цегли: що обирають українці?

В усьому світі дерев'яне домобудівництво в останні роки одержало другий подих і темпи зведення будинків з бруса, колоди і зрубу показують високу динаміку. Незважаючи на таку світову тенденцію, в Україні і у Львові цей матеріал поки що поступається популярністю більш звичній цеглі. Якщо подивитися на статистику замовлень у будівельних компаніях, то саме цегла в якості основного матеріалу є більш популярною і не тримає пальму першості. Українці поки не дуже позитивно і з довірою ставляться до ідеї замовити будівництво дерев'яного будинку під ключ. І в той же час спостерігаються певні тенденції розвитку, які вселяють забудовникам певний оптимізм.

З кожним роком збільшується кількість проектних рішень, завдяки яким можна побудувати будинок з брусу як економ, так і еліт класу. В будівництві часто використовується оциліндрована колода (рос. оцилиндрованное бревно). Поява нових проектів відіграє позитивну роль у розвитку дерев'яного домобудівництва. Будівництво і проектування будинків запроваджує на ринок сучасні дерев'яні будинки, котеджі з брусу і невеликі дачні дерев'яні будиночки з дерева. Нові проекти для котеджів класу Еліт повністю задовольняють смаки забезпечених людей, які прагнуть у підсумку одержати комфортабельний і великий по площі сучасний особняк.

Ціни на дерев'яні будинки в нашому місті, як правило, можуть виявитися трохи вищими, ніж на цегельні. При цьому переваги дерев'яного будинку перед цегельним більш очевидні - такий будинок економічний у плані витрат енергоресурсів, має гарні теплоізоляційні характеристики.