1 квітня Одеса запрошує на свято Гуморини!

1 квітня Одеса запрошує на свято Гуморини!

Девізом карнавальної ходи в день Сміху, 1 квітня, буде «Все придумано в Одесі». Про це повідомив на прес-конференції генеральний продюсер свята Дмитро Шпінарев. «Величезна кількість буденних речей придумано в Одесі, або одеситами, або за участю одеситів», - підкреслив відомий кавеенщик, шоумен і підприємець. «Перша станція швидкої допомоги з'явилася в Одесі. Перший експериментальний ширококолійний трамвай був пущений у нас в місті. Вогнегасник і кіноапарат теж придумали одесити. А винахідником першої лампочки розжарювання став Василь Дідріхсон, іменем якого названа вулиця в Одесі. Вихідці з Одеси придумали джинси і знамениті колись жовті черевики з білою підошвою фірми «Timberland». Не кажучи вже про те, що багато голлівудських акторів мають одеське коріння», - сказав генпродюсер.

З усіх зібраних подібних фактів творча група вибрала 40, які можна смішно обіграти, і розробила 40 колон. Саме таке число пов'язано з тим, що в нинішньому році відзначається 40-річчя Гуморини. Святкові колони пройдуть з 12:30 до 14:00 за маршрутом вулиць: Садова - Дерибасівська - Пушкінська - Думська площа - Приморський бульвар - Катерининська. Планується, що в ході візьмуть участь близько 2 тис. чоловік. Для участі у карнавальній ході варто купити карнавальні костюми. Святкові акції почнуться вже 29 березня. Зокрема, у Літературному музеї відкриється фотовиставка «Гуморина - 40». У Саду скульптур того ж музею 1 квітня по традиції відкриється чергова композиція. Її тема тримається в секреті.

Також в програмі Гуморини - фестиваль «Комедіада». Він почнеться з відкриття «Посольства гумору». Церемонія приурочена до 10-річного ювілею театру «Будинок клоунів». Крім того, в рамках Гуморини відбудеться фестиваль живих скульптур на Театральній площі. Їх оцінять два журі - професійне та глядацьке. Також заплановані виставка карикатур, чемпіонат шаржист та інші акції.

Під час святкування будуть чергувати 8 бригад швидкої допомоги та 4 пожежні машини. Міська влада готує розпорядження з традиційною рекомендацією роботодавцям - перенести вихідний на понеділок, 1 квітня.