Актуально: Чому не можна спалювати суху траву?

Актуально: Чому не можна спалювати суху траву?

Щороку ми зіштовхуємося з такою проблемою як спалювання сухої трави на присадибних ділянках. Запах тліючої трави весною став уже для багатьох звичним. Незважаючи на те, що це є протизаконно і небезпечно, більшість львів’ян не розуміє, в чому проблема. Тому сьогодні ми вирішили розповісти вам, чому не можна спалювати суху траву.

Спалювання торішньої трави істотно знижує родючість ґрунту, порушує баланс поживних речовин, тому що при спалюванні відбувається повне зникнення азоту і частково фосфору. На місці таких підпалів гинуть комахи і рослини, тобто знищується мікроклімат, наявний симбіоз. Для відновлення знадобиться 5-6 років. Міфом є надуманий ефект більш швидкого росту трави після спалювання. Просто на почорнілих випалених ділянках зелена трава є більш помітною.

Підпалювання сухої трави також може стати причиною великих пожеж. В умовах теплої і вітряної погоди пожежі набувають великих масштабів і для їхньої ліквідації потрібні зусилля десятків людей, що вимагає значних матеріальних витрат.

Навмисне підпалюючи суху траву і стерню, ви повинні розуміти, що вогонь являє собою загрозу не тільки для всього живого, що зустрічається на його шляху, але й для будов, які можуть знаходитися на великих відстанях.

Спалювання трави є порушенням законодавства, тому підпалювачі будуть притягнуті до адміністративної відповідальності у вигляді сплати штрафу в розмірі 170 до 1190 гривень.

Читайте також: Внутрішній і зовнішній захист від блискавки