Площа Ринок (комплекс)

Площа Ринок є одним з найкращих архітектурних ансамблів в місті. Такі площі були практично у всіх містах Європи у часи Середньовіччя і були центром економічного, культурного і громадського життя. Площа Ринок - це серце Львівського архітектурно-історичного заповідника, вона являє собою цілий архітектурний ансамбль, розміром 142х129 метрів. Саме тут розташовувався магістрат (орган міського управління), будинки та палаци іменитих городян, була зосереджена торгівля, а також саме тут творили розправу і суд.

Архітектурний образ площі Ринок сформувався ще у другій половині 16-го сторіччя за часів розквіту львівського Відродження. Всі будинки тут побудовані за індивідуальним проектом і є пам'яткою Львова. Всі будинки були трьохвіконні, а якщо ж хто-небудь хотів збільшити кількість вікон, то для цього необхідно було отримати спеціальний дозвіл і сплатити більш високий податок.

У центрі площі Ринок розташовується Ратуша з 65-метровою вежею, створена в 14-му сторіччі.

По кутах площі Ринок знаходяться фонтани зі статуями Діани, Адоніса, Амфітрити та Нептуна, зроблені знаменитим львівським скульптором Г. Вітвером в 1793 році. Кожен фонтан володіє восьмигранною чашею, в центрі якої розміщений персонаж античної міфології.

Площа оточена 44 будинками. Всі вони створюють унікальний музей під відкритим небом. Майже на кожному спорудженні висить охоронна дошка з написом: «Пам'ятка архітектури». При цьому кожна будівля має власну історію. На більшості з них збереглися деякі елементи готичної архітектури 15-16 століть. У число кращих будівель на площі Ринок входять будинок № 2 - Палац Бандінеллі, будинок № 6 - будинок Корнякта, будинок № 4, більш відомий як «Чорна кам'яниця».

Будинок № 2 зведений на місці готичної будівлі в стилі пізнього ренесансу в 16-му столітті аптекарем і купцем Яношем Ведельським. На початку 17-го сторіччя цей будинок був переданий у власність флорентійського купця Р. Бандінеллі, який удосконалив відкриту тут італійцем Д. Монтелупа першу регулярну пошту у Львові. Фасад будинку являє собою декоративний рельєф із зображенням дельфінів - символів щасливого порятунку на водах і удачі в торгівлі.

Будинок № 4 - «Чорна кам'яниця» - це один з кращих пам'ятників ренесансної житлової архітектури. За весь час існування він змінив одразу кілька назв: «Будинок Лоренцовича», «Кам'яниця Київська». Сучасна назва «Чорна кам'яниця» виникла ще в 19-му столітті і походить від кольору вапняка. Її автори слідували головним принципам ренесансної архітектури. На основному фасаді будівлі виділяються рельєфи, прикрашені різьбленими обелісками і стовпчиками. Над порталом в ореолі розташована статуя Мадонни. У 1926 році цей будинок був викуплений міською владою і в 1929 році тут відкрився знаменитий Історичний музей Львова.

Площа Ринок (комплекс)

Неподалік від «Чорної кам'яниці» розташовується інша ренесансна споруда - будинок Корнякта, на території якого знаходиться Історичний музей. Побудований він був у 1580 році архітектором Барбоном для багатого купця К. Корнякта. У свій час палац Корнякта вважався одним з найбільш величних і красивих житлових будівель Львова. У строгому фасаді відчувається якась гармонія його архітектурних форм. Дві коринфські колони, розташовані по боках порталу, ясно підкреслюють вхід у споруду. Всередині будівлі туристи можуть потрапити в атмосферу древньої італійської архітектури. У його дворі розміщується унікальна ренесансна триярусна аркада-лоджія. З будинком Корнякта у Львові пов'язана одне важлива історична подія: саме тут в 1686 році в тронному залі на другому поверсі був підписаний «Вічний мир» між Польщею та Росією. Нині в цій споруді, крім музею, розміщується затишне кафе, також тут можна послухати і концерти класичної музики.

Если вас интересует изготовление кухни на заказ, советуем посетить сайт mebelefes.kiev.ua. Индивидуальный подход к каждому клиенту позволит удовлетворить любые пожелания и создать атмосферу уюта.