Музей пива

Зазвичай тих, хто їде до Львова, найчастіше просять привезти лише один сувенір: пляшечку справжнього львівського пива. Тому не дивно, що саме тут, у Львові, в 2005 році був відкритий музей пива, до речі, єдиний в Україні. Розташовується Львівський музей пива на території найстарішої пивоварні України - знаменитої Львівської пивоварні. Її історія починається з далекого 1715 року. Як раз до 290-річчя було приурочено відкриття музею. Погодьтеся, практично три століття пивоваріння - це вражає! При цьому перша письмова згадка про знамените львівське пиво датується ще далеким 1384 роком! Саме в тому році Ганко Клепер придбав пивне виробництво в передмісті Львова.

Тепер його ім'ям називається місцевість, де розташовується музей пива та Львівська пивоварня, - Клепарів. Один із нащадків Ганко Клепера так професійно поставив пивну справу, що його навіть обрали бургомістром Львова.

Зали Львівського музею пива в напівпідвальних приміщеннях заводу займають загальну площу 600 квадратних метрів. Тут туристи мають можливість познайомитися з традиціями розпивання та історією виготовлення саме Львівського пива.

У музеї також можна познайомитися і з статутом 1897 року Львівського акціонерного товариства броварів. Вже в той час у жителів Львова в побуті були поняття «опікунська рада», «мажоритарні акціонери» (з ім'ям одного з таких акціонерів, Роберта Домса, пов'язана вельми романтична легенда, яку Вам неодмінно розкажуть в музеї). Також Вас ознайомлять з рецептурою виготовлення темного і світлого пива, з етикетками початку 20-го сторіччя, зі знаряддями праці броварників і макетами минулого і сьогодення.

Досить цікавою є експозиція старовинної дерев'яної тари. Тут можна побачити багато декоровану колекцію всіляких пивних кухлів різної місткості і форми, пляшок і келихів різних країн і часів (з металу, фаянсу, скла), унікальний пристрій, призначений для розливу пива, - в цілому ж в львівському музеї пива більше, ніж 300 експонатів.

Серед них одним з найцінніших вважається кваліфікаційне свідоцтво 1797 року, яке було виписане якомусь білявому та високому львів'янину (в ті часи фотографій ще не було, тому людську зовнішність описували максимально детально). Воно підтверджує, що він пройшов курс навчання мистецтву пивоваріння дуже старанно і професію повністю освоїв, а тому досвідченим пивоварам рекомендується його прийняти в своє середовище і допомагати йому.

Як і в багатьох містах Західної Європи, у Львові пивоварінням займалися не тільки світські люди, але й навіть ченці. Цьому історичному факту в музеї відведена окрема композиція.

Крім цього Львівський музей пива пишається своїм найдавнішим експонатом: скам'янілим деревом, яке було знайдено на території пивоварні. І незважаючи на те, що до пива воно не має абсолютно ніякого відношення, його вік становить більше 50 тисяч років!

Жителі України не один раз бачили по телевізору дуже непоганий рекламний ролик, основна суть якого полягає в тому, що львівські легенди народжуються прямо за келихом «Львівського» пива: лише поки в келиху є «Львівське», всі старовинні легенди тривають. Як тільки в келиху бувалого оповідача «Львівське» закінчується (природно, на найцікавішому місці) - завершується і розповідь. Але ж так хочеться дослухати найцікавішу легенду (хоча б одну, адже їх дуже і дуже багато ...) до самого кінця! Але тільки хороший ковток «Львівського» з наповненого келиха може повернути оповідачеві пам'ять, блаженне настрій і бажання продовжувати розповідати історію далі.

Легенди - легендами, однак, львів'яни знають точно, що бочками, наповненими саме цим пивом, колись у Львівській ратуші зустрічали послів, королів і багатьох інших іменитих гостей. Саме Львівське пиво продавалося в кращих столичних ресторанах і Кремлівських буфетах в Москві.

Що може бути краще, ніж холодне пиво в літній жаркий день? А як же взимку, коли холодно? Виявляється, пити пиво також можна і гарячим. Найпершими гаряче пиво почали вживати в холодній Скандинавії, пізніше ця традиція поширилася вже по всій Європі. В Україні традиційно гарячим п'ють львівський «Портер».

У Львівському музеї пива туристи можуть відвідати дегустаційний зал, де можна скуштувати абсолютно всі сорти («1715», «Львівське Преміум», «Львівське світле», «Львівське міцне», «Портер», «Високий замок») у чудовій затишній атмосфері. А якщо у когось є бажання, то можна зайти в ресторан «Пивний дім Роберта Домса», розміщений в підвалах Львівської пивоварні.

До речі, цікавий факт: у 2008 році 25-ти тисячний відвідувач Львівського музею пива отримав срібний перстень вагою 1.715 грам, книгу про пивоваріння у Львові та цілих 25 ящиків пива «Львівське»! Щасливчиком став мешканець Кременчука Сергій Мироненко.

Адреса Львівського музею пива:

м. Львів, вул. Клепарівська, 18.

Як дістатися до Львівського музею пива:

Музей знаходиться по праву сторону від церкви (на вулиці Клепарівська).

Контактна інформація:

Телефон: +38 032 294 80 65, +38 032 294 80 28.

Графік роботи:

Щодня 10.30 - 18.00, вихідний - вівторок
Вартість входу: діти до 10 років - безкоштовно; діти від 10 до 18 років - 5 гривень; дорослі - 15 гривень; пільгові квитки для інвалідів, пенсіонерів, студентів - 10 гривень. Так само у вартість для осіб старше 18 років входить дегустація «Львівського» пива. Проводяться індивідуальні та групові (для груп осіб від 7 осіб) екскурсії.

Кажуть, пиво зміцнює зуби. В будь-якому випадку, щоб комфортно подорожувати, потрібно мати міцне здоров’я. А проблеми зубами, як відомо, потребують невідкладного вирішення. Сьогодні часто можна побачити в Інтернеті такі оголошення: «сапфировые брекеты цена киев», однак успішний результат може гарантувати лише лікар-професіонал. Детальніше про брекет-системи можна дізнатися на сайті club32.com.ua. Будьте здорові!