Львівська міська Ратуша

У центрі площі Ринок розташовується Ратуша з 65-метровою вежею, створена в 14-му сторіччі. Перші ратуші в світі з'явилися в Німеччині, трохи пізніше вони поширилися і в інших містах Європи в якості військово-архітектурних споруд. У Львові Перша ратуша була побудована після отримання містом повноважень самоврядування (Магдебурзьке право в 1357 році). У той час будівля була споруджена з дерева, тому незабаром у 1381 році воно згоріло. Після пожежі львівські органи влади взялися за реконструкцію ратуші, використовуючи при цьому вже камінь. До кінця середньовіччя Ратуша Львова представляла собою цілий конгломерат споруд. На зведення західної частини пішло близько 13 років, а східну частину завершили лише до середини 15-го сторіччя.

Домінантою всієї композиції виступала висока вежа. Сучасна башта була закладена в 1827 році, а вибудувана вона була до 1835 року в стилі віденського класицизму. Львівська Ратуша, висотою в чотири поверхи, виконана з цегли, з невеликим двориком у внутрішній її частині. Архітектурний ансамбль довершує висока вежа з міським годинником.

Львівська міська Ратуша - це мовчазний свідок усіх історичних міських подій. В середні віки прямо біля неї стояв стовп покарання, на якому стратили таких «зрадників вітчизни», як ватажка селянсько-козацького повстання Івана Підкову і молдавського господаря Томші.

Під час революційних подій у 1848 році у Львові, австрійська артилерія дуже сильно обстріляла центр міста, при цьому досить пристойно пошкодивши і Ратушу, внаслідок чого первісна вежа повністю зруйнувалася. Будівля була відремонтована в 1851 році - купольна частина була замінена на зубчасті багнети, як в баштах середньовіччя, а в 1852 році на верхівці вежі були встановлені нові годинники. З 1939 році будівлю Ратуші зайняла Львівська міська рада. А в 1948 році над головним входом у Львівську Ратушу була встановлена скульптурна група, яка до наших днів, на жаль, не збереглася, а перед входом - фігури левів і щити з гербом Львова.

Всі гості та мешканці нашого міста мають можливість піднятися на Ратушу і помилуватися чудовим краєвидом. Типові львівські вікна в старих будинках створюють особливу атмосферу. Тому ми рекомендуємо відвідати оглядовий майданчик, щоб оцінити всю красу центральної частини міста Львова.

Адреса Львівської міської ратуші:

м. Львів, пл. Ринок, 1.

Як дістатися до Львівської міської ратуші:

З автовокзалу можна доїхати автобусом № 3а або з залізничного вокзалу трамваєм № 1, 9 до центру, а далі - пішки.

Контактна інформація:

Телефон: (032) 297-57-73

Графік роботи:

Понеділок - вихідний
Вівторок - четвер - з 9:00 до 17:00
Субота і неділя - з 11:00 до 19:00