Домініканський собор

Домініканський Собор (також іменований Церквою Пресвятої Євхаристії) є однією з найкращих пам'яток міста Львова, побудованих в стилі бароко. У 1749 році на місці старого храму в стилі готики на кошти гетьмана Ю. Потоцького розпочали спорудження монастирського храму Божого Тіла чину домініканів. Проект його споруди розробив військовий інженер і талановитий архітектор Ян де Вітте, що є також комендантом Кам'янець-Подільської фортеці. Зведенням костелу керував М. Урбаник, а з 1764 року - К. Мурадович.

У 1792-1798 роках К. Фесінгер завершив скульптурне оформлення фасаду будівлі, а двоярусна дзвіниця була прибудована в 1865 році за проектом Ю. Захаревича. Костел був зведений у стилі пізнього бароко. У проекті Домініканський собор виразно нагадує хрест з овальною частиною в центрі і двома дзвіницями по боках.

Позолочені скульптурні статуї вівтаря домініканського храму, виконані С. Фесінгером, а також вісімнадцять дерев'яних скульптур святих домініканського чину, що знаходяться під куполом, належать до найкращих зразків львівської пластики 18-го сторіччя. Інтер'єр Домініканського собору прикрашений такими художніми пам'ятками, як пам'ятники відомому польському художнику А. Гроттгеру (скульптор В. Гадомський, 1880 рік) та губернатору Ф. Фон Гауеру (скульптор А. Шимзер, 1824 рік), роботи знаменитого данського скульптора Б. Торвальдсена (1816 рік), мармуровий надгробок графині Ю. Дунін-Борковської.

За часів радянської влади Домініканський собор закрили, влаштувавши тут спочатку склад цементу, а потім музей історії релігії, який, до речі, сьогодні розташовується біля споруди храму. Одним з найбільш вражаючих експонатів вважається парне поховання жінки і чоловіки, які померли ніби в обіймах у один одного. Нині в Домініканському соборі діє органний зал, а божественні мелодії органної музики можна почути не тільки під час служб, але й безпосередньо на органному концерті.

Якщо Ви будете прогулюватися по Львову біля Домініканського собору ввечері, то перед Вами відкриється незвичайної краси видовище. Незвичайна ілюмінація храму підкреслює достоїнства скульптур і величного купола, граючи і переливаючись різними відтінками. Більше жоден львівський храм не володіє такою підсвіткою.

На площі біля Домініканського собору, якщо стояти обличчям до спорудження храму, то по праву сторону від нього розташовується улюблений туристами і цікавий пам'ятник для загадування бажань. Насправді ж, це пам'ятник художнику Никифору Дровняку. Він сидить, показуючи вказівним пальцем в небо. Саме цей палець необхідно потерти, щоб загадати бажання. Завдяки даній приймете палець Никифора відполірований буквально до блиску.

По ліву сторону від собору розташовується відомий на весь Львів художньо-виставковий центр «Дзига», в якому розміщується затишне кафе - тут люблять збиратися творчі люди.

Прямо під Домініканським собором можна відправитися на екскурсію в печери. Вони не дуже великі, але зате в їх келіях можна зустріти безліч воскових експонатів.

На сьогодні Домініканський собор є однією з найбільш відвідуваних пам'яток Львова. Також полюбляють цей храм і львів'яни. Зокрема, саме Домініканський собор є одним з найбільш популярних храмів серед молодят. В суботу та неділю тут можна зустріти багато молодих пар, які вінчаються. У Львові традиційно влаштовують шикарні весілля, підготовку розпочинають майже за рік до обраної дати, а вибір ресторану, фотографа, музикантів та ведучого на весілля у Львові - це взагалі завдання найвищої складності. Якщо ви також вирішили повінчатися в Церкві Пресвятої Євхаристії, рекомендуємо записатися заздалегідь, адже бажаючих, як правило, є дуже багато. Також неодмінно дізнайтеся про всі необхідні документи для вінчання і пройдіть курси.

Адреса Домініканського собору у Львові:

Адреса Львів, пл. Музейна, 1.

Як дістатися до Домініканського собору:

З автовокзалу можна доїхати автобусом № 3а або з залізничного вокзалу трамваєм № 1, 9 до центру, а далі - пішки.

Контактна інформація:

Телефон: (032) 72-00-32
Графік роботи: 10:00-18:00, крім понеділка.