Бернардинський монастир

Бернардинський монастир - це давня архітектурна та історична пам'ятка 15-го століття, яка до наших часів не перестає радувати око як львів'ян, так і гостей міста. Перша згадка про монастир датується 1460 роком. Тоді на місці нинішнього монастиря знаходилася невелика дерев'яна церква. Бернардинський монастир був побудований поза міськими стінами, і тому мав власну особливу систему фортифікацій, яка дозволяла стримати не одну жорстоку облогу. На сьогодні з оборонних мурів збереглася лише Глинянська вежа, яка була побудована в 1618 році, і східна частина укріплень, які виходять на сучасну площу Митна.

Костьольна базиліка святого Андрія будувалася протягом 30 років в 1600-1630 роках в стилі італійського ренесансу. Неподалік від костелу, з північної її сторони будувалися келії монастиря. Проект нижньої частини храму був розроблений самим славним архітектором Львова італійцем Павлом Римлянином. Костел будували з тесаного каменю в стилі ренесансу. Висота храму становить 22 метри, а довжина - 57,5 метрів.

У 1618 році Павло Римлянин помер, за продовження його справи взявся його учень і спадкоємець швейцарський архітектор Амвросій Прихильний. Однак і йому, і польському королю Сигізмунду ІІІ початковий задум попереднього архітектора видався надто скромним, саме тому Амвросій складає новий проект і будує щит-фронтон ускладненої форми. Ця частина є однією з найцінніших пам'яток Бернардинського монастиря.

Третій ярус костелу - останній - добудовує архітектор Андреас Бемен з Вроцлава. Існує припущення, що він також є автором 38-метрової вежі костелу, на якій були встановлено годинник з боєм в 1753 році. Башта зведена в стилі бароко, силует досить складний, порізаний, однак, поряд з тим гармонійний і витончений. Андреас Бемен також завершує і оздоблення фасаду.

Перша служба в монастирі правилася 13 грудня 1611. На фасаді храму розташовані різні скульптури святих Ордену бернардинів, а в нішах другого ярусу - скульптурні статуї Матері Божої, а також апостолів Павла і Петра.

Інтер'єр храму багатий на розписи 1738-1740 років і на 18 дерев'яних вівтарів 1630-1640 років. Спочатку підлогу храму було зроблено з тесаного каменю, але в 1738 році його переробили на мармур. У храм ведуть величні металеві двері 17-го сторіччя. Зліва від головного входу в костел стоїть криниця, яка оповита безліччю легенд. Церква Андрія (Бернардинський монастир) є однією з головних визначних пам'яток славного міста Львова.

каталог люстр и светильников на lampa.kiev.ua

Адреса Бернардинського монастиря у Львові:

м. Львів, пл. Соборна, 3-а.

Як дістатися до Бернардинського монастиря у Львові:

З автовокзалу можна доїхати автобусом № 3а або з залізничного вокзалу трамваєм № 1, 9 до центру, а далі - пішки.

Графік роботи: 10.00-18.00, понеділок - вихідний.