Поліграф: історія виникнення

Поліграф: історія виникнення

Вважається, що люди брешуть дуже багато. В реальному житті потреба оцінити правдивість слів виникає дуже часто. Пристрій, які використовується для того, щоб визначити говорить людина правду чи бреше, називається поліграф. Коли виник цей пристрій і як еволюціонував?

Аналог технічного пристрою, який успішно використовується і сьогодні, винайшов Джон Ларсон в 20-х роках минулого сторіччя. У першій версії він фіксував зміну дихання і кров'яного тиску під час допитів. У більш пізніх модифікаціях до уваги бралося і тремтіння м’язів.

Сучасні поліграфи є дуже чутливими і можуть відслідковувати найменші зміни стану організму. Так, зміна глибини і частоти дихання виміряється за допомогою пневматичних трубок. Для аналізу кров'яного тиску поліграфом використовується спеціальна манжета (вона обертається навколо плеча). Рівень потовиділення виміряється допомогою електродів, встановлених на кінчиках пальців рук. Можливості сучасних приладів дозволяють зафіксувати навіть електричну активність головного мозку.

Проверка на полиграфе - метод, який часто використовується сьогодні правоохоронними органами у всьому світі. Про те, що опитувані говорять неправду, красномовно свідчить розширення кров'яних капілярів, підскакування губи, зміна розмірів зіниці. На практиці використовуються прилади, які здатні детально аналізувати те, як говорить людина. У випадку, якщо людина говорить неправду, її голосові зв'язки видають перекручений звук - пов'язано це зі зміною їхньої основної частоти вібрації.

Найкращі сучасні поліграфи засновані на використанні методик психозондування і психосемантики.