Газ замість бензину

Газ замість бензину

Все більше львівських автовласників задумуються над можливістю використання пропан-бутанової суміші як палива, повідомляє портал нашого міста. Варто зазначити, що на сьогоднішній день відносно дешевий газ і справді вважається вигідною альтернативою бензину і така послуга як встановлення гбо львів користується неабиякою популярністю. Та чи все так просто? Ми вирішили з’ясувати всі плюси та мінуси такого рішення.

Якщо мова заходить про переваги газу, то насамперед згадується ціна за літр палива. Літр "пропан-бутану" майже завжди коштує у два рази дешевше, ніж літр 95 бензину. Незважаючи на те, що розхід такої суміші буде більшим, вигода істотна. Навіть з урахуванням витрат на установку газобалонного устаткування. Оскільки октанове число газу становить приблизно 105 одиниць, виникнення такого шкідливого і руйнівного явища, як детонація, абсолютно виключене. З високим октановим числом, щоправда, пов'язують і ймовірність "прогару" випускних клапанів через меншу швидкість згоряння суміші газу з повітрям. Але на сучасних моторах ця проблема майже не актуальна. Ще одна перевага полягає в тому, що газоподібне паливо не змиває плівку масла зі стінок циліндрів і не попадає в картер. Але це явище було характерно для карбюраторної системи. Для сучасних систем упорскування з форсунками ця перевага вже не актуальна.

Що стосується «мінусів» газу, то їх є зовсім небагато, але все ж варто виділити декілька нюансів. В першу чергу після установки спеціального обладнання зменшується корисний об’єм багажника. Також зменшується ресурс свічок і висуваються вищі вимоги до їхньої якості. Щоб остаточно прийняти рішення, варто також почитати відгуки про встановлення газової установки на такий самий автомобіль як у вас.