Як шукати роботу?

Приступаючи до пошуку роботи, перш за все, необхідно визначити найбільш відповідну посаду, графік роботи, приблизні межі окладу, круг обов’язків і т.д. Для того, щоб сформувати адекватні зарплатні очікування, можна провести самостійне дослідження, переглянувши резюме претендентів на аналогічну посаду на популярних робочих сайтах. Пам’ятайте, що різниця між верхньою і нижньою межею компенсації повинна складати не більше 30%. Також в ході підготовчого етапу необхідно скласти список компаній, в яких ви б хотіли працювати. При цьому необхідно позначити профіль, масштаби фірми і інші важливі для вас характеристики.

Як шукати роботу?

Пошук роботи починається зі складання резюме і супровідного листа. Зрозуміло, обидва ці документа повинні бути написані відповідно до правил, а також вимог, що пред’являються до конкретної вакансії.

Варіанти пошуку

У процесі пошуку роботи найбільший ефект приносить поєднання декількох методів, оскільки кожний з них має свої переваги і недоліки.

Пряме звернення до працедавця

Якщо ви хотіли б працювати в конкретній компанії, ви можете напряму звернутися в кадровий відділ по телефону або прислати своє резюме по електронній пошті. Основна перевага такого способу полягає в тому, що ви швидко встановлюєте прямий контакт з працедавцем і економите свій час. З другого боку, знайти відповідну компанію часто буває непросто. Крім того, цей спосіб підходить тільки в тому випадку, якщо на сайті компанії розміщені вакансії на вашу посаду. Якщо бажана вакансія вже зайнята, звільнитися вона може не скоро, і очікування може бути дуже довгим.

Пошук через періодичні видання

Це джерело відрізняється доступністю, широким обхватом аудиторії і популярністю серед великої кількості працедавців. Проте в той же час пошук заповітного оголошення про роботу в газеті або спеціалізоване видання може затягнутися на довго: інформація швидко застаріває, крім того, кількість вакансій в таких джерелах, як правило, дуже мала. На жаль, велике число вакансій, розміщених в друкарських виданнях, може виявитися не більше ніж приманкою.

Пошук вакансії в інтернеті

Це джерело є одним з найзручніших, оперативних і популярних. По кількості вакансій він значно випереджає друкарські видання. Крім того, він легко доступний всім без виключення. Як правило, більшість тематичних сайтів, що містять вакансії від працедавців, не вимагає попередньої реєстрації. Також можна звернути увагу на такі сайти як maxni.com.ua (объявления в Украине), які мають тематичний розділ "Робота". Загалом інтернет-ресурси забезпечують швидкий зручний пошук вакансій і відбір по різних параметрах, а також надають вичерпну інформацію про всі аспекти пошуку роботи. До недоліків цього методу можна віднести небезпеку розміщення недостовірних відомостей про вакансії від сумнівних працедавців.

Пошук роботи через соціальні мережі

Сьогодні пошук роботи «по знайомству» все ще популярний і досить ефективний. Багато компаній навмисно сповіщають своїх співробітників про відкриття тієї або іншої вакансії з метою обмежити притік претендентів ззовні і скоротити час і зусилля на пошук і підбір кандидатів. Крім того, залучення в штат співробітників по знайомству дозволяє одержати про них всю необхідну інформацію. В деяких компаніях за залучення професійних співробітників практикується вручення премії.

Для того, щоб розширити соціальну мережу, або круг ділових знайомств і збільшити свої шанси бути запрошеним на співбесіду по чиїй-небудь рекомендації, необхідно активно задіювати різні канали. В цьому можуть сприяти так звані інформаційні брокери – люди, що забезпечують вас цінною інформацією і відіграють роль посередника між претендентом і працедавцем. Саме вони можуть забезпечити вас необхідними контактами в мережі. Цей спосіб хороший тим, що інформаційний брокер може повідомити вас про все «підводне каміння» в процесі роботи, про яке не згадується у вакансії. З другого боку, ваш посередник може неадекватно оцінити ваші здібності, що може значно понизити ефективність даного методу.