Як написати резюме

Після навчання, або ще під час нього, вам доведеться влаштовуватися на роботу. З чого почати? Звичайно ж, з складання резюме. Мета написання - надання інформації про вас і отримання запрошення на співбесіду. (Зауважте, запрошення на співбесіду, а не на роботу. Співбесіду ще пройти треба, але про це пізніше.)

Як написати резюме

Тепер перейдемо до основних моментів написання резюме.

1. Особисті дані (ПІБ, дата народження) та контакти (адреса проживання, телефон, електронна пошта).

2. Вакансія, на яку претендуєте.

3. Освіта (навчальний заклад, роки вступу та закінчення, факультет навчання, отримана спеціальність). Спочатку вкажіть свою основну освіту, потім тренінги та курси. На сьогоднішній день велике значення має знання іноземної мови. Добре, що можна пройти курсы английского языка в киеве, у Львові, і в будь-якому іншому місті.

4. Досвід роботи. Вкажіть місця, де працювали (місяць і рік початку і закінчення роботи, фірму, місцезнаходження, займану посаду, робочі обов'язки та досягнення). Якщо ваш трудовий стаж тільки починається, то чесно повідомте про це.

5. Додаткова інформація. Вкажіть, якими мовами володієте, в яких комп'ютерних програмах працювали, чи є водійські права і т.д. Подумайте, якими ще володієте знаннями, навичками і вміннями, здатними зацікавити роботодавця.

6. Хобі / інтереси. Не обов'язковий пункт в резюме, але він більше охарактеризує вас.

У висновку згадаю трохи про оформлення. Резюме має бути читабельним, з використанням стандартних шрифтів (Times New Roman, Arial), без декоративних деталей. Текст відформатуйте «по ширині», робіть відступ після кожного абзацу і приділіть пильну увагу граматиці. Помилки неприпустимі.

І не забувайте, резюме - ваша візитна картка. Інформація в ньому має бути чіткою, короткою, такою, що запам'ятовується і в ідеалі не повинна перевищувати 1-2 сторінок.