Вчені зробили вагомий крок у створенні вакцини від раку

Вчені зробили вагомий крок у створенні вакцини від раку

Пошук ліків від раку останнім часом став надзвичайно актуальною проблемою, адже ця хвороба щодня забирає безліч життів по всьому світу. Хто б міг подумати, що великий прорив у боротьбі з цією недугою зроблять вчені, які досліджували зовсім інше захворювання.

Вчені Алі Саланті і Мадс Дугаард шукали ефективну вакцину проти малярії у вагітних жінок, але вони, ймовірно, відкрили щось набагато більш важливе. З’ясувалося, що вуглевод, який паразит малярії приєднує до плаценти вагітної жінки, ідентичний вуглеводу в ракових клітинах. Дослідники з копенгагенської команди вчених відтворили білок, який використовується паразитом малярії, і потім додали токсин. Коли паразит відшукав ракову клітину, то токсин був випущений і вбив ракову клітину.

Метод був успішно протестований на мишах. Вчені сподіваються, що нова вакцина стане доступною людям впродовж чотирьох наступних років. Новий метод показав багатообіцяючі результати у лікуванні неходжкінської лімфоми, раку простати і метастатичного раку кісток.

Відповіді на головне питання, чи спрацює це в організмі людини, і чи витримає він необхідні дози без появи побічних ефектів, наразі немає. Але якщо вакцина буде працювати на людях, то вона буде недоступна для вагітних, тому що "токсин вважає, що плацента - це пухлина і вбиває її точно так само, як вбиває ракову пухлину", пояснюють вчені.