Сортування сміття: що варто знати львів’янам?

Сортування сміття: що варто знати львів’янам?

Екологічне питання є надзвичайно актуальним на сьогоднішній день. У Львові є можливість сортувати сміття, проте не всі львів’яни приділяють цьому належну увагу, повідомляє портал нашого міста. Тому в цій статті ми детальніше розповімо вам, чому потрібно сортувати сміття і як це робити.

Починати боротьбу зі сміттям потрібно з самого себе, привчати дітей, привчати колег на роботі. Як відомо, екологічна ситуація в усьому світі погіршується щодня. І хочеться зробити хоч маленький крок для її поліпшення. Якщо порівнювати цю екологічну проблему і, наприклад, загазованість повітря, то ситуація зі сміттям просто катастрофічна. Якщо правильно не утилізувати сміття, то згодом воно накопичується в землі, що потім впливає на воду і на рослини (зокрема на овочі та фрукти, які ми вирощуємо).

Більша частина відходів життєдіяльності, які ми викидаємо в сміттєві контейнери щодня, може мати друге життя. Неперероблені відходи - це отрута для природи. А сортування сміття значно спрощує його переробку. Вторинне використання перероблених матеріалів дозволяє заощаджувати ресурси. Крім того, деякі види відходів, наприклад, тару, можна використовувати багаторазово.

Вчені наголошують, що за останні 15 років близько 80 відсотків органічних відходів не розклалося. Залишки продуктів харчування гниють в поліетиленових кульках, внаслідок чого утворюється надзвичайно шкідливий газ метан.

На сьогоднішній день в Україні лише десята частина всіх відходів потрапляє на вторинну переробку. В наших інтересах, щоб цей показник найближчим часом суттєво зріс. Більшість побутових відходів сьогодні вивозяться на смітники, що негативно впливає на екологічну ситуацію регіону.

У Львові сьогодні можна побачити спеціальні контейнери для пластику і скла. У контейнер для пластику варто класти пластикові пляшки від йогурту, сметани, кетчупу, майонезу, упаковки від косметики (наприклад, баночки від кремів і пляшки для шампунів), пластиковий посуд і коробки та іншу чисту пластикову тару. У контейнер для скляної тари можна класти скляні пляшки, банки та іншу чисту скляну тару. У контейнер для тари не можна класти вимазану їжею або не до кінця спорожнену тару, тару від небезпечних речовин, віконне скло, лампочки.

Батарейки та акумулятори збираються окремо від усього сміття. Вони можуть заподіяти величезну шкоду навколишньому середовищу. У Львові є 80 спеціалізованих контейнерів для збору відпрацьованих батарейок. Адреси пунктів збору ви знайдете у вкладенні.

Рекомендуємо прочитати також: У Львові перероблятимуть енергоощадні лампи