Львівська мозаїка

Львівська мозаїка

Серпень у Львові - час паломництва туристів. Найбільш популярні місця: площа Ринок, Високий замок, Оперний театр, Ратуша, Домініканський собор. Втім, весь центр стародавнього міста, утвореного в середині XIII століття, - це одна велика експозиція. Туристів та гостей міста приваблює старовинна архітектура, а також незвичний для нашого часу дизайн інтер'єру. Багато дизайнерів, що створюють сучасні идеи интерьера, зізнаються, що приїжджають до Львова, щоб знайти натхнення, помилуватися прекрасним, розслабитися від метушні і просто відпочити душею.

Приплив українських і в ще більшій мірі іноземних туристів дає роботу значній частині мешканців 760-тисячного міста. Тим більше, що футбольний Євро-2012 сприяв зростанню популярності столиці Західної України: вдячна народна чутка - найкраща реклама. За останні роки в місті відкрилися нові готелі, ресторани, кафе, бари, магазинчики сувенірів і великі торгові центри - все це робочі місця.

Інтерес у туристів викликають і порівняно нові розваги. Зокрема, по місту тепер ходять туристичні «паровозики» - відмінна оглядова екскурсія. У вихідні дні центр міста закритий для транспорту - він перетворюється на величезну пішохідну зону.

«Клієнтів вистачає, - поділився зі мною кучер розкішної карети біля Оперного театру. - Причому прокататися хочуть не тільки сім'ї з дітьми, але й цілком заможні люди похилого віку, зарубіжні гості - згадують молодість. Тому і екіпажів стало більше - є попит ».

Втім, туризм - далеко не визначальна галузь економіки Львова, хоча слава великих підприємств міста залишилася в минулому. В останні роки у Львівського автобусного заводу відкрилося «друге дихання»: тут знову випускають не тільки автобуси, а й тролейбуси. Причому використовуються новітні технології, що робить цілком конкурентоспроможними лінійки автобусів CityLAZ і NeoLAZ, тролейбусів ElectroLAZ. Завод успішно виконав спеціальну програму з поставки цих машин до Євро-2012 - це теж допомогло йому триматися на плаву.

Основу місцевої промисловості нині становлять середні і малі підприємства. Тим не менш, малому бізнесу приділяється все більше уваги.

Однак ситуація на ринку праці не виглядає гнітюче, особливо в світлі прийнятого парламентом України у липні нового Закону «Про зайнятість населення». Він буде діяти з 1 січня 2013 року, і в ньому передбачено ряд істотних нововведень.