Львів - туристична перлина України

Львів - туристична перлина України

Навряд чи ще якесь місто в Україні може похвалитись такою кількістю зарубіжних туристів, як Львів. В останні роки наше місто стало справжньою туристичною перлиною України. А пам'ятки Львова стали практично національним надбанням. Здебільшого це відбувається завдяки грамотному підходу до організації туризму в цьому найбільшому місті Західної України.

Дивовижна архітектура міста, наявність більше трьох сотень різноманітних кафе і ресторанів різної тематики, зручне розташування транспортних вузлів (нещодавно Львів отримав сучасний аеропорт), а головне - демократичні ціни при якісному сервісі роблять місто дуже привабливим не тільки для українських туристів - приїжджає багато росіян, поляків, прибалтів, німців.

Радує той факт, що варіантів розміщення туристів пропонується на будь-який смак. Для вимогливих клієнтів є відмінні готелі з європейськими цінами. Студентів гостинно запрошують хостели Львова, причому більшість з них нічим не відрізняється від своїх колег з розвинених країн. Незважаючи на низьку ціну за ніч у хостелі є нормальна меблі, wi-fi, нормально працюючий душ з холодною і гарячою водою і чиста постільна білизна.

Особливим рядком у плані розміщення стоять подобові квартири в центрі міста, де туристів приваблює колорит старовинної австрійської забудови, гвинтові сходи і величезні по висоті стелі - таке рідко зустрінеш в індустріальних містах.

Потрапляючи в старе місто, складається враження, що воно побудоване для того, щоб там їли і пили - майже в кожному будинку є якесь кафе, кав'ярня чи цукерня, де порівняно недорого (рахунок за повноцінний обід рідко де перевищує 15-20 доларів) можна спробувати автентичної кухні та насолодитися відмінним львівським пивом.

Деякі з закладів стали вже культовими. Це «Криївка» на площі Ринок, стилізована під бункер повстанців, де подають відмінну медовуху в залізних кухлях, а офіціанти одягнені у військову форму. «Жидівська кнайпа Під Золотою Розою» - єврейський ресторан, де крім смачної національної кухні (до речі, кошерної), вам запропонують поторгуватися про ціну за обід або вечерю, перетворюючи оплату рахунку в веселу і захоплюючу гру. «Львівська майстерня шоколаду» не залишить байдужими ласунів, зазвичай звідти йдуть з повними пакетами їстівних витворів мистецтва. А арт-кафе «У Мазоха», біля якого стоїть статуя Захер-Мазоха, в кишені якої захований сюрприз, запропонує поринути в атмосферу стилізованого садо-мазохізму.

Екскурсійна програма у Львові також насичена. Крім звичайних походів по місцевих визначних пам'ятках (хоча майже кожен будинок у старому Львові - вже історія), любителям екстриму пропонують нічні екскурсії на Личаківський цвинтар, де, крім дивовижних статуй, кажуть, можна побачити відьом, що влаштовують там свій шабаш.

Єдине, що заважає Львову стати повністю європейським містом - це спадщина радянської інфраструктури. Однак керівництво міста намагається всіляко боротися з пережитками того моторошного часу. У найближчих планах - зробити історичний центр пішохідним і реформувати систему громадського транспорту так, щоб жителям і гостям міста було зручно добиратися - на зупинках будуть спеціальні табло, які підкажуть, коли буде наступний автобус чи трамвай, а сам транспорт возитиме пасажирів по спеціально виділених для цього смугах.

Запрошуємо всіх до Львова!