Благодійна вистава «Вій, вітерець!» у Національному театрі ім. М. Заньковецької

Благодійна вистава «Вій, вітерець!» у Національному театрі ім. М. Заньковецької
Де: 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АКАДЕМІЧНИЙ УКРАЇНСЬКИЙ ДРАМАТИЧНИЙ ТЕАТР ІМ. М. ЗАНЬКОВЕЦЬКОЇ, вулиця Лесі Українки, 1
Коли: 
Fri, 2015-02-27 18:00


ПРЕМ’ЄРА

27 лютого
18:00

до 150-чя з дня народження
латвійського драматурга та поета
Яніса Райніса
«Вій, вітерець!»
Благодійна вистава

Першою прем’єрою 2015 року у Національному театрі ім. М. Заньковецької буде вистава «Вій, вітерець!» відомого та шанованого латвійського поета, драматурга, політичного діяча Яніса Райніса. Цей неймовірний чоловік визнаний народним поетом Литви. Людина з важкою долею та світлою душею, він прагнув жити у вільній країні з тими цінностями та законами, які б допомагали кожному громадянину розвивати свої таланти та примножувати. Цього року виповнюється 150 років з дня народження відомого литовського мислителя.

«Вій, вітерець!» - це історія, де кожний крок героїв – крок кохання. Кожний глядач у цій постановці з.д.м. України Вадима Сікорського побачить щось своє, рідне та знайоме. Адже рішення вистави виходить далеко за межі побутового реалізму і переносить нас у символічний світ образів та почуттів. А колишній гімн Латвії «Вій, вітерець!» та усе музичне оформлення створять атмосферу вільного лету.

Прагнення поета бачити свою країну незалежною та цілісною чітко віддзеркалюються у нашому сьогоденні. Ситуація у якій опинилася Україна, вимагає від кожного громадянина нашої держави не тільки солідарності, але й підтримки один одного. Було сказано мудрими людьми, що сила будь-якого народу полягає у його беззаперечній єдності. На Сході України – військові дії. Своїм спокійним сном ми завдячуємо кожному воїну, який не спить і стоїть на варті нашого мирного неба.

Національний театр ім. М. Заньковецької тісно співпрацює з настоятелем Гарнізонного храму Петра і Павла міста Львова отцем Степаном Сасом, який вже довгий час допомагає військовим. Наразі є потреба у придбанні ліків для першої медичної допомоги. З великою шаною до українських воїнів, Заньківчани вирішили зіграти прем’єрну виставу саме для їх невідкладних потреб. Усі кошти за квитки від вистави 27 лютого буде перераховано на допомогу Збройним Силам України.

На виставу завітають і шановані гості з Латвійської Республіки, які також висловили бажання долучитися до доброї справи, а саме: на чолі делегації депутат Латвійського сейму Айнарс Межуліс, а також почесний консул Латвійської Республіки у Львові Володимир Гарцула.

«Не секрет, що у справах, можливо, сенс нашого життя… Ми не можемо думати про те, робити чи не робити, допомагати чи не допомагати. Наше завдання консолідуватися навколо проблем і намагатися їх вирішити», - каже отець Степан і його слова надихають нас.

То ж запрошуємо львів’ян та гостей міста долучитися доброї справи!

Олеся Галканова
фахівець із зв’язків з громадськістю
та роботи з п’єсою
НАУД театр ім. М. Заньковецької